Vážení rodiče, žáci.
Ještě jednou připomínáme, začátek školního roku je z důvodu rekonstrukce sociálních zařízení až v pátek 7. září!
Děkujeme za pochopení.
Margita Kotásková

Vážení rodiče,

prosím nakupte dětem tyto pomůcky do školy:

Vv, Pv:

 • vodovky
 • tempery
 • paleta
 • dětské nůžky se zaoblenými hroty
 • štětce ( 2 kulaté, 2 ploché – vždy silnější a tlustší )
 • hadřík
 • kelímek na vodu
 • plastelína ( alespoň 6 barev )
 • pastelky ( alespoň 12 barev )
 • černá tuš
 • roztíratelné pastely
 • voskovky ( 12 barev )
 • rovné pravítko ( stačí 20 cm )
 • lepidlo ( váleček )
 • igelit na lavici
 • košile ( po tatínkovi) nebo zástěra

ČJ, M:

 • zásobník na číslice a písmena

Tv:

 • oblečení a obuv do tělocvičny
 • oblečení a obuv na hřiště

(všechno uložte do látkové tašky, ne igelitové)

Sešity a papíry na psaní a kreslení koupím.

Nekupujte kufřík, raději bych se s Vámi domluvila na uložení pomůcek do dřevěných bedýnek, které jsou pevnější a větrají.

Těším se na setkání v září, kde se na všem domluvíme a doladíme případné nejasnosti.

Pěkný zbytek prázdnin, zdraví   

                                                                                                 Martina Staňková

 

Výběr stravného v hotovosti na září 2018

Vážení rodiče,
stravné v hotovosti na září 2018 bude vybíráno v kanvceláři školní jídelny v termínu 27.8. 2018 – 30.8.2018 vždy od 7.00 do 13.00.

S přáním krásných dovolených Kottová

Vážení rodiče

Ze závažných provozně technických důvodů jsme nuceni v Základní škole Elišky Přemyslovny posunout začátek vyučování ve školním roce 2018/2019 o 4 pracovní dny.
V souladu s § 24, odst. 2 zákona č.561/2004 Sb., o předškolním,
základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon),
ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuji tedy z provozních důvodů 4 dny volna pro žáky v době 3.,4., 5. a  6. září 2018.

Nástup do školy – slavnostní zahájení školního roku bude v pátek 7. září 2018 v 8.00.

Proběhnou 2 vyučovací hodiny. V tento den již bude v provozu i družina, od 7. 00 do 16.30, také školní jídelna bude od 7. 9. v provozu pro ZŠ.

V mateřské škole je provoz nezměněn, tedy od pondělí 3. září 2018.
Důvodem tohoto opatření je rekonstrukce všech sociálních zařízení v budově ZŠ, které budou probíhat od 30. 7. 2018. Jsme velmi vděčni zřizovateli ÚMČ Brno-Starý Lískovec, že zareagovali velmi rychle na naši žádost a uvolnili potřebnou nemalou částku na tuto celkovou opravu v podstatě obratem. Z důvodu smluvně již delší dobu domluvené akce – výuky letní filmové a divadelní školy, která má ve škole několikaletou tradici, mohou práce vzhledem k vysoké hlučnosti, prašnosti i nefunkčnosti sociálních zařízení začít až v polovině prázdnin. To je také důvod rozhodnutí o udělení 4 dnů volna pro žáky.

Děkuji vám za pochopení naší situace, omlouvám se za komplikace tímto způsobené.

V Brně dne 28. 6. 2018
Mgr. Margita Kotásková, ředitelka školy

 

Ve středu 13.6.2018 se v Brně-Novém Lískovci konaly závěrečné turnaje ve „Školní Coachballové lize“ (1. stupeň) a ve Školní softballové lize (2. stupeň). Ráno odehrály své zápasy coachballisté, následně softballisté.

První utkání naše škola odehrála proti Šlapanicím. Náš věkový průměr byla třetí třída, soupeřův pátá třída a to tam měl i 2 žáky šesté třídy, kteří hráli na výjimku. Mohlo se zdát, že průběh utkání bude jasný. Nebyl. Hráli jsme skvěle. Výborná hra v útoky i v obraně. Zaslouženě jsme vyhráli 11 : 3.

Druhé utkání proti Šitbořicím bylo až do poloviny zápasu velmi vyrovnané. Oba týmy předváděly vynikající hru. V druhé polovině utkání jsme ale zabrali na pálce a soupeřovi utekli na konečný výsledek 13 : 6.

            Celou coachballovou soutěž jsme odehráli bez jediné porážky! A zaslouženě jsme vyhráli celou soutěž. A to s nejmladším týmem v soutěži.

Před polednem začal poslední turnaj Školní softballové ligy. I v této soutěži máme nejmladší tým. Navíc nám chyběli některé opory, takže jsme byli nuceni povolat i žáky z prvního stupně.

Úvodní zápas jsme hráli proti Šlapanicím, které mají v kádru i extraligovou hráčku. Ale nelekli jsme se. Celé utkání jsme měli mírně navrch. Pak Šlapanice srovnali a my v dohrávce udrželi remízu 5 : 5.

            Do dalšího utkání jsme nastoupili proti ZŠ Řehořova Brno. Nováček letošní soutěže. Asi nejhezčí zápas celého turnaje. Velmi vyrovnané výkony na obou stranách. My jsme těžili z větší vyhranosti, soupeř z věkového průměru. Před dohrávkou zápasu byl vyrovnaný stav 3 : 3. Soupeřům se ale podařilo v dohrávce doběhnout na domácí metu a vyhrát 3 : 4.

Poslední náš zápas v celé soutěži byl souboj Davida s Goliášem. Nastoupili jsme proti Šitbořicím, kteří měli většinu hráčů z 9. třídy. Šli jsme do nich ale naplno. Hráli jsme velmi dobře, nedělali chyby. Ale pokud v našem kádru byli většinou žáci 6. a 3. třídy, tak proti deváťákům to byl těžký boj. Prohráli jsme se ctí 2 : 10.

A kdo by se chtěl přidat do našich školních týmů, tak dveře jsou stále otevřené. Na začátku nového školní roku v září budou probíhat nábory.

Konečné pořadí Školní Coachballové ligy:

 1. ZŠ Elišky Přemyslovny Brno
 2. ZŠ Šitbořice
 3. ZŠ Šlapanice

Konečné pořadí Školní softballové ligy:

 1.    ZŠ Šitbořice
 2.    ZŠ Šlapanice

3.-4.  ZŠ Elišky Přemyslovny Brno

3.-4.  ZŠ Řehořova Brno

Michal Doležel, trenér

 

Finálová skupina nám utekla doslova o bod 

            Ve středu 30.5.2018 vyrazilo osm našich žáků směr Praha na Mistrovství ČR základních škol v beeballu. Mistrovství bylo určeno pro žáky 1. až 5. tříd. Celkem se akce zúčastnilo 12 škol. Zajímavé bylo, že 8 škol bylo z Moravy. Školy byly rozděleny do 3 skupin po 4.

První duel jsme odehráli proti ZŠ Rakvice. Naši hráči se nejdříve zalekli velikostí protihráčů. Je nutno říci, že naše škola a ZŠ Sadská měli na turnaji nejmladší kádr. Většina škol měla týmy složené ze žáků pátých tříd. My měli jedno čtvrťáka a pak už jen samé mladé J. Ale naše naděje se rychle rozkoukaly. Zápas měl svižný spád. Hlavně na pálce jsme Rakvice převyšovali. Utkání jsme vyhráli vysoko 25 : 13.

Následující utkání jsme sehráli se ZŠ Šlapanice. Velmi vyrovnané utkání po celou dobu. Naši špunti se proti páťákům ze Šlapanic drželi. Do poslední směny nebyl jasný vítěz. Nakonec vítězí Šlapanice těsně 20 : 19.

Závěrečný zápas ve skupině jsme odehráli proti ZŠ Hrušky. Opět proti nám nastoupili hráči o hlavu až dvě větší než naši. Opět velmi vyrovnané utkání. Oba týmy předváděli pěknou hru v poli i na pálce. V závěru se ale projevila silová převaha Hrušek a v dohrávce zápasu stáhli vítězný bod. Výsledek 14 : 13 pro Hrušky.

Finálová skupina nám tak utekla doslova o bod. Jdeme tak do skupiny o 7. až 9. místo. Nastupujeme proti ZŠ Hlohovec. Od začátku jsme se do soupeře pustili s plnou silou. Naše pálka byla ve velmi dobré kondici. Po 30 minutách vyhráváme 22 : 12.

Jdeme do posledního utkání dne proti ZŠ Glowackého Praha. Do třetí směny držíme vyrovnaný stav. Pak se ale na našich hráčích začala projevovat únava a úplně odpladli. Není se čemu ale divit. Hráli už pátý zápas v kuse bez větší přestávky. Soupeř vyhrává 21 : 14. Končíme tak na celkovém 8. místě.

Neberme to jako neúspěch. Děti předváděli super hru. Komunikovali spolu v obraně. Měli jsme jen prostě handicap ve věku hráčů. Ale to je příslibem do budoucna. Pokud nám tato sestava vydrží po následující 2 roky, tak to vidím na medaily.

 

Konečné pořadí Mistrovství ČR v BeeBallu:

 1. ZŠ a MŠ Pastviny Brno
 2. ZŠ Benešovo náměstí Pardubice
 3. ZŠ Šlapanice
 4. ZŠ Šitbořice
 5. ZŠ Hrušky
 6. ZŠ Lednice
 7. ZŠ Glowackého Praha
 8. ZŠ Elišky Přemyslovny Brno
 9. ZŠ Hlohovec
 10. ZŠ Rakvice
 11. ZŠ Jana Wericha Praha
 12. ZŠ Sadská

Michal Doležel, trenér