Seznam pomůcek pro 2. třídu 2018/ 2019:

Psací potřeby: pero, tužky č.2, č.3, guma, pastelky, pravítko

Sešity: 512- 3ks, 513- 3ks, 510- 2ks, 644- 1ks

Vv: kelímek, plochý štětec, 2ks kulatý štětec, vodové a temperové barvy, hadřík, voskové pastely, černá tuš, lepidlo, nůžky, plastelína, 10ks špejlí, igelitový ubrus, pracovní oděv

Výkresy: A4- 30ks, A3- 30ks, náčrtník, barevné papíry

Tv: cvičební úbor, tenisky (cvičky)

Zítra máme sportovní den. Děti se sejdou do 8.00h. ve třídě a od 8.30h. začíná program. S sebou:

sportovní oděv i obuv, svačina, pití, kartička na oběd.

Kdo si nepřinesl ze školy šanon a dřevěnou bedýnku na Vv a Pv nezapomeňte velkou igelitovou tašku.

čtvrtek  22. 6.  – vlastivědná vycházka do Brna( sraz v 7.55, odchod v 8.00, s sebou 2 jízdenky 15 min. nebo tramvajenku, svačinu, pití, pláštěnku, kapesné, mobil do skupinky, návrat kolem 12.35 hod.)
pátek 23. 6. – 1. a 2. vyuč. hodina preventivní program Kyberšikana
pondělí 25. 6. – vybírání učebnic a rozdávání výkresů(s sebou tašku na výkresy)
úterý 26. 6. – rozdávání učebnic do V. třídy
středa 27. 6. – sportovní soutěže
čtvrtek 28. 6. – výlet na přehradu při příznivém počasí
pátek 29. 6. – vysvědčení ( do 9.40 hod.)

Od pondělí 25. 6. až do čtvrtka 28. 6. končíme vždy v 11.40 hodin. 

Ve středu 13.6.2018 se v Brně-Novém Lískovci konaly závěrečné turnaje ve „Školní Coachballové lize“ (1. stupeň) a ve Školní softballové lize (2. stupeň). Ráno odehrály své zápasy coachballisté, následně softballisté.

První utkání naše škola odehrála proti Šlapanicím. Náš věkový průměr byla třetí třída, soupeřův pátá třída a to tam měl i 2 žáky šesté třídy, kteří hráli na výjimku. Mohlo se zdát, že průběh utkání bude jasný. Nebyl. Hráli jsme skvěle. Výborná hra v útoky i v obraně. Zaslouženě jsme vyhráli 11 : 3.

Druhé utkání proti Šitbořicím bylo až do poloviny zápasu velmi vyrovnané. Oba týmy předváděly vynikající hru. V druhé polovině utkání jsme ale zabrali na pálce a soupeřovi utekli na konečný výsledek 13 : 6.

            Celou coachballovou soutěž jsme odehráli bez jediné porážky! A zaslouženě jsme vyhráli celou soutěž. A to s nejmladším týmem v soutěži.

Před polednem začal poslední turnaj Školní softballové ligy. I v této soutěži máme nejmladší tým. Navíc nám chyběli některé opory, takže jsme byli nuceni povolat i žáky z prvního stupně.

Úvodní zápas jsme hráli proti Šlapanicím, které mají v kádru i extraligovou hráčku. Ale nelekli jsme se. Celé utkání jsme měli mírně navrch. Pak Šlapanice srovnali a my v dohrávce udrželi remízu 5 : 5.

            Do dalšího utkání jsme nastoupili proti ZŠ Řehořova Brno. Nováček letošní soutěže. Asi nejhezčí zápas celého turnaje. Velmi vyrovnané výkony na obou stranách. My jsme těžili z větší vyhranosti, soupeř z věkového průměru. Před dohrávkou zápasu byl vyrovnaný stav 3 : 3. Soupeřům se ale podařilo v dohrávce doběhnout na domácí metu a vyhrát 3 : 4.

Poslední náš zápas v celé soutěži byl souboj Davida s Goliášem. Nastoupili jsme proti Šitbořicím, kteří měli většinu hráčů z 9. třídy. Šli jsme do nich ale naplno. Hráli jsme velmi dobře, nedělali chyby. Ale pokud v našem kádru byli většinou žáci 6. a 3. třídy, tak proti deváťákům to byl těžký boj. Prohráli jsme se ctí 2 : 10.

A kdo by se chtěl přidat do našich školních týmů, tak dveře jsou stále otevřené. Na začátku nového školní roku v září budou probíhat nábory.

Konečné pořadí Školní Coachballové ligy:

  1. ZŠ Elišky Přemyslovny Brno
  2. ZŠ Šitbořice
  3. ZŠ Šlapanice

Konečné pořadí Školní softballové ligy:

  1.    ZŠ Šitbořice
  2.    ZŠ Šlapanice

3.-4.  ZŠ Elišky Přemyslovny Brno

3.-4.  ZŠ Řehořova Brno

Michal Doležel, trenér

 

Sraz v kmenové třídě v 17.30h.

S sebou: spacák, podložku pod spacák, hygiena,

oblečení na další den a noc, podepsanou lahev

na pití, snídaně a svačina na další den.

Vybavené pouzdro, ŽK, přezůvky.

V pátek končí vyučování v 11.40h.

Projekt Mein Essen (ich frühstücke … morgens trinke ich …., ich esse zu Mittag …mittags trinke ich, ich esse zu Abend…, abends trinke ich… Mein Lieblingsessen ist….). Slovíčka týkající se jídel, potravin – PS str. 36 a U str. 32. Test 14.6. (Vyprávět o průběhu svého dne U str. 29, cv.4 a str. 30, cv. 6 a 7, Übersetzungsrennen U str. 31, cv. 9, mluvit o svém jídelníčku, časování slovesa müssen a helfen, použití ve větách.)