Ve středu 13.6.2018 se v Brně-Novém Lískovci konaly závěrečné turnaje ve „Školní Coachballové lize“ (1. stupeň) a ve Školní softballové lize (2. stupeň). Ráno odehrály své zápasy coachballisté, následně softballisté.

První utkání naše škola odehrála proti Šlapanicím. Náš věkový průměr byla třetí třída, soupeřův pátá třída a to tam měl i 2 žáky šesté třídy, kteří hráli na výjimku. Mohlo se zdát, že průběh utkání bude jasný. Nebyl. Hráli jsme skvěle. Výborná hra v útoky i v obraně. Zaslouženě jsme vyhráli 11 : 3.

Druhé utkání proti Šitbořicím bylo až do poloviny zápasu velmi vyrovnané. Oba týmy předváděly vynikající hru. V druhé polovině utkání jsme ale zabrali na pálce a soupeřovi utekli na konečný výsledek 13 : 6.

            Celou coachballovou soutěž jsme odehráli bez jediné porážky! A zaslouženě jsme vyhráli celou soutěž. A to s nejmladším týmem v soutěži.

Před polednem začal poslední turnaj Školní softballové ligy. I v této soutěži máme nejmladší tým. Navíc nám chyběli některé opory, takže jsme byli nuceni povolat i žáky z prvního stupně.

Úvodní zápas jsme hráli proti Šlapanicím, které mají v kádru i extraligovou hráčku. Ale nelekli jsme se. Celé utkání jsme měli mírně navrch. Pak Šlapanice srovnali a my v dohrávce udrželi remízu 5 : 5.

            Do dalšího utkání jsme nastoupili proti ZŠ Řehořova Brno. Nováček letošní soutěže. Asi nejhezčí zápas celého turnaje. Velmi vyrovnané výkony na obou stranách. My jsme těžili z větší vyhranosti, soupeř z věkového průměru. Před dohrávkou zápasu byl vyrovnaný stav 3 : 3. Soupeřům se ale podařilo v dohrávce doběhnout na domácí metu a vyhrát 3 : 4.

Poslední náš zápas v celé soutěži byl souboj Davida s Goliášem. Nastoupili jsme proti Šitbořicím, kteří měli většinu hráčů z 9. třídy. Šli jsme do nich ale naplno. Hráli jsme velmi dobře, nedělali chyby. Ale pokud v našem kádru byli většinou žáci 6. a 3. třídy, tak proti deváťákům to byl těžký boj. Prohráli jsme se ctí 2 : 10.

A kdo by se chtěl přidat do našich školních týmů, tak dveře jsou stále otevřené. Na začátku nového školní roku v září budou probíhat nábory.

Konečné pořadí Školní Coachballové ligy:

 1. ZŠ Elišky Přemyslovny Brno
 2. ZŠ Šitbořice
 3. ZŠ Šlapanice

Konečné pořadí Školní softballové ligy:

 1.    ZŠ Šitbořice
 2.    ZŠ Šlapanice

3.-4.  ZŠ Elišky Přemyslovny Brno

3.-4.  ZŠ Řehořova Brno

Michal Doležel, trenér

 

Finálová skupina nám utekla doslova o bod 

            Ve středu 30.5.2018 vyrazilo osm našich žáků směr Praha na Mistrovství ČR základních škol v beeballu. Mistrovství bylo určeno pro žáky 1. až 5. tříd. Celkem se akce zúčastnilo 12 škol. Zajímavé bylo, že 8 škol bylo z Moravy. Školy byly rozděleny do 3 skupin po 4.

První duel jsme odehráli proti ZŠ Rakvice. Naši hráči se nejdříve zalekli velikostí protihráčů. Je nutno říci, že naše škola a ZŠ Sadská měli na turnaji nejmladší kádr. Většina škol měla týmy složené ze žáků pátých tříd. My měli jedno čtvrťáka a pak už jen samé mladé J. Ale naše naděje se rychle rozkoukaly. Zápas měl svižný spád. Hlavně na pálce jsme Rakvice převyšovali. Utkání jsme vyhráli vysoko 25 : 13.

Následující utkání jsme sehráli se ZŠ Šlapanice. Velmi vyrovnané utkání po celou dobu. Naši špunti se proti páťákům ze Šlapanic drželi. Do poslední směny nebyl jasný vítěz. Nakonec vítězí Šlapanice těsně 20 : 19.

Závěrečný zápas ve skupině jsme odehráli proti ZŠ Hrušky. Opět proti nám nastoupili hráči o hlavu až dvě větší než naši. Opět velmi vyrovnané utkání. Oba týmy předváděli pěknou hru v poli i na pálce. V závěru se ale projevila silová převaha Hrušek a v dohrávce zápasu stáhli vítězný bod. Výsledek 14 : 13 pro Hrušky.

Finálová skupina nám tak utekla doslova o bod. Jdeme tak do skupiny o 7. až 9. místo. Nastupujeme proti ZŠ Hlohovec. Od začátku jsme se do soupeře pustili s plnou silou. Naše pálka byla ve velmi dobré kondici. Po 30 minutách vyhráváme 22 : 12.

Jdeme do posledního utkání dne proti ZŠ Glowackého Praha. Do třetí směny držíme vyrovnaný stav. Pak se ale na našich hráčích začala projevovat únava a úplně odpladli. Není se čemu ale divit. Hráli už pátý zápas v kuse bez větší přestávky. Soupeř vyhrává 21 : 14. Končíme tak na celkovém 8. místě.

Neberme to jako neúspěch. Děti předváděli super hru. Komunikovali spolu v obraně. Měli jsme jen prostě handicap ve věku hráčů. Ale to je příslibem do budoucna. Pokud nám tato sestava vydrží po následující 2 roky, tak to vidím na medaily.

 

Konečné pořadí Mistrovství ČR v BeeBallu:

 1. ZŠ a MŠ Pastviny Brno
 2. ZŠ Benešovo náměstí Pardubice
 3. ZŠ Šlapanice
 4. ZŠ Šitbořice
 5. ZŠ Hrušky
 6. ZŠ Lednice
 7. ZŠ Glowackého Praha
 8. ZŠ Elišky Přemyslovny Brno
 9. ZŠ Hlohovec
 10. ZŠ Rakvice
 11. ZŠ Jana Wericha Praha
 12. ZŠ Sadská

Michal Doležel, trenér

 

V sobotu 7. dubna 2018 byl odehrán druhý turnaj Školní BeeBallové ligy Brno v tělocvičně ve Šlapanicích. Druhého turnaje se opět zúčastnily čtyři školy: ZŠ Šlapanice, ZŠ Šitbořice, ZŠ Elišky Přemyslovny Brno a nováček soutěže ZŠ Svážná Brno.

První utkání naše škola odehrála proti domácím Šlapanicím. Naše hráčky a hráči převyšovali Šlapanice hlavně na pálce a to se ukázalo na konečném výsledku 21 : 3. Brněnské derby jsme odehráli proti ZŠ Svážná z Nového Lískovce.  Nováček soutěže nás trochu potrápil. Není divu, obě školy mají společné tréninky, takže se děti znají a ví o sobě kdo jak hraje :-). K výhře 18 : 10 nám pomohly delší herní zkušenosti.

Poslední utkání jsem odehráli proti favoritům soutěže ze Šitbořic. Jedno z nejhezčích utkání celého turnaje. Oba týmy předváděly velmi dobrou hru v útoku i obraně. Ve vypjatém závěru nakonec vyhrály Šitbořice 13 : 10.

            Náš tým opět předvedl skvělou hru a stále se zlepšuje. Poslední turnaj Školní BeeBallové ligy se odehraje v neděli 20.5. od 10:00 na softballovém hřišti v Novém Lískovci v Areálu Pod Plachtami.

Přijďte nás podpořit v závěrečných bojích.

Konečné pořadí 2. turnaje:

 1. ZŠ Šitbořice
 2. ZŠ Elišky Přemyslovny Brno
 3. ZŠ Šlapanice
 4. ZŠ Svážná Brno

Průběžné pořadí po 2. turnaji:

 1. ZŠ Šitbořice
 2. ZŠ Elišky Přemyslovny
 3. ZŠ Šlapanice

4.-5. ZŠ Bílovice nad Svitavou

4.-5. ZŠ Svážná Brno

Michal Doležel, trenér

 

Chválím děti za spelování anglické abecedy. Každou hodinu se zlepšují. Děkuji za spolupráci.

Vážení rodiče, žáci.
Dovolujeme si  požádat o vaše názory, které bychom rádi využili při tvorbě nových webových stránek naší školy. Ty jsou momentálně připravovány. Zprovozněny budou v následujícím školním roce 2018/2019.
Na e-mailovou adresu reditel@zspremyslovny.cz můžete zaslat své připomínky či nápady. Budeme za ně vděčni.
Děkuji, Margita Kotásková