Nj 7 – platba za pracovní sešit

Vybíráme 125 Kč za pracovní sešit z němčiny.

Nemají zaplaceno tito žáci: Tereza Š., Daniela P., Daniel Ř., Nikol L.

Doneste, co nejříve.

Oznámení o provozu školy dne 20. října 2017 v době konání voleb

V pátek 20. října bude provoz Základní školy následovný:
Žáci 1. stupně se budou učit se svými třídními učiteli 1. - 4. vyučovací hodinu ve 2. patře ZŠ, 1. třída ve své učebně.
Žáci 2. stupně budou mít náhradní program mimo budovu školy.

Školní družina má výjimečně omezen provoz do 13.30hodin.
Děti budou k vyzvednutí po obědě v tělocvičně.

Mateřská škola má běžný provoz, rodiče Rybiček mohou své děti vyzvedávat do 13.00 ve své šatně, po 15h už prosím jen druhým vchodem do Sluníček.

Děkujeme za pochopení.

Doučování – zdarma

Vážení rodiče,douc
škola nabízí ZDARMA svým žákům doučování, procvičování, zlepšování znalostí a dovedností z přírodovědných předmětů (F, M, Př, Z, Inf, Ch) . Přihlásit můžete dítě z 5., 6., 7., 8., 9. třídy. Začátek během října 2017. Doučování by probíhalo v budově školy, 1x týdně. Termín: pondělí nebo úterý 7. vyučovací hodina (13.45 - 14.30). Podrobné informace u p. uč. Pavla Kršky, kabinet Inf (2.patro), mobil: 725 538 956, email: pavel.krska@zspremyslovny.cz

Festival vědy s ABB

foto1Předvést, jak zábavná a důležitá věda je, to si kladl za cíl Festival vědy s ABB, který se letos konal v pátek 8. a v sobotu 9. září 2017 v areálu Dopravního hřiště Riviéra Brno. Co vše jsme si během pátečního dopoledne vyzkoušeli? Díky Univerzitě obrany dovednosti na laserovém střeleckém trenažéru, Veterinární farmaceutická univerzita Brno nám předvedla věštění z rentgenových snímků, naučila nás připravovat léky "naživo" nebo překonat nástrahy dojení. Mendelova univerzita si připravila vskutku netradiční ochutnávky např. výrobu zmrzliny pomocí kapalného dusíku. Městská policie Brno nám ukázala něco málo z „technických vymožeností“, které využívá ke své práci – mobilní kamerový systém, k výuce strážníků i široké veřejnosti ve střelbě – mobilní laserovou střelnici a k vzdělávání strážníků i široké veřejnosti v oblasti dopravní výchovy – interaktivní tabuli se zkušebním zařízením. U stánku chemiků z Vysokého učení technického v Brně byly k vidění klasické více či méně třaskavé pokusy. Společnost ABB představila robota YuMi, Technické muzeum aktivity spojené s motorismem a při příležitosti letošního 30. výročí nového Masarykova okruhu.

Festival vědy nám sedmákům přiblížil vědu jako zábavnou a užitečnou činnost 🙂

foto5 foto-16 trenažér

 

VIDA VII.

Ve středu 4. října navštívíme výukový program Magnetická přitažlivost, divadlo vědy a prohlédneme si expozici VIDA.

Vybíráme 130 Kč za žáka.

S sebou: tramvajenka nebo 2 jízdenky MHD (60min), svačina, pití.

Sraz: 7,55 h před školou.

Odchod: 8,00 h od školy.

Návrat na oběd a odpolední vyučování.

Kroužek deskových her ZDARMA!

CarcassonneVážení rodiče, obracíme se na Vás s nabídkou kroužku – Klub zábavné logiky (deskové a stolní hry apod.). Jedná se o aktivitu hrazenou z fondu EU a pro žáky naší školy je zdarma. Zábavné odpoledne vedené vyučujicími - p. uč. Bartošem a p. uč. Krškou by probíhalo od 25. 9. 2017 tj. každé pondělí v rozsahu 1,5 hodiny týdně v čase 15:20 – 16:50 v učebně 7. třídy. Bližší info včetně přihlášky zde.