Týden: 6. - 10.5. 2019 Rybičky

třída Rybičky

Projekt:

MOJE MAMINKA

Kdyby mi tak někdo řekl,
třeba kamarád:
"Prodej mi tu svoji mamku,
dám ti za ní hrad."

Zazvonil bych na to smíchem,
jak veliký zvon:
"Neprodám ji,
kdybys mi dal třeba milion."

Neprodám ji, neprodám ji,
ani za nebe,
nechám si tu svoji mamku
jenom pro sebe!

Svátek matek je vždy druhou neděli v květnu. My si budeme povídat nejen o našich maminkách, ale i o celé rodině, budeme se postupně učit vnímat vazby mezi lidmi a budovat vědomí sounáležitosti.

Pro maminky budeme vyrábět malé dárky, budeme hrát pantomimu, psát vlastní a maminčino jméno, vyprávět si o prarodičích, společně prohlížet fotografie, vyprávět, jak doma pomáháme rodičům, výrobíme dárek pro děti z dětského domova, které maminku nemají,  budeme poslouchat příběhy o mamince a číst knihu Odkud přicházejí děti, porovnávat, v čem se lidská a zvířecí mláďata liší a v čem jsou si naopak podobná.

Moc prosím, aby rodiče dětem připravili:

Fotografie rodiny, možno i prarodičů, fotografie dětí, když byly malé, prostě, cokoli z rodinného života, co budete ochotni sdílet :-) + na papírku napsaná jména rodičů :-) Děkuji!

Těším se na všechny

Kristýna