Den přírodních věd v ZOO Brno, velký úspěch našich žáků

Ve čtvrtek 11.10. 2018 se tři tříčlenná družstva složená ze žáků 7. ročníku účastnila již tradičního Dne přírodních věd v brněnské ZOO. Už cestou tam vládla v autobuse dobrá nálada, děti se těšily, že nemusí být ve škole a je krásné počasí. To ale ještě úplně netušily, co je čeká. Po příchodu do ZOO a zaregistrování týmů se nás ujaly dvě studentky střední chemické školy, která celou akci zaštiťuje a připravuje. A vyrazili jsme... Děti čekalo celkem 7 soutěžních stanovišť, na kterývch vždy vyslechly krátkou přednášku ze života obratlovců, z botaniky, mikrobiologie,fyziky, geologie a poté odpovídaly na tři otázky k danému tématu. Nic snadného, vyžadovalo to od nich velkou míru pozornosti a spolupráce. A světe div se.... Již u prvních stanovišť se začal rýsovat velký úspěch! Protože opravovatelé nám hned dávali zpětnou vazbu, viděli jsme, že všechna naše tři družstva si vedou velmi dobře. Po všech sedmi stanovištích bylo jasné, že nám nemůže uniknout PRVNÍ místo - družstvo ve složení Jirka T., Lucka H. a Kristýna O. získalo plný počet bodů na všech stanovištích!!!! A ani ostatní družstva si nevedla špatně. Odjižděli jsme s velmi dobrým pocitem krásně prožitého dopoledne, se spoustou nových informací a zážitků. V pátek od rána jme na webu ZOO vyhlížei výsledky... a pořád nic...  Po druhé vyučovací hodině nečekaně přijeli do školy zástupci střední chemické školy aby oznámili naši dětem, že nejn že celou soutěž vyhráli, ale BYLI JEDINÍ ze všech 40 družstev, kteří získali plný počet bodů. Za nás jim patří obrovská gratulace a díky za reprezentaci školy.

Zatím nebyly vloženy žádné fotky.
Sdílet