Naše škola poprvé zvítězila ve školní softballové lize!

Ve středu 17. dubna se uskutečnily dva turnaje školních lig. Druhé kolo Školní
TeeBallové ligy a rovněž druhé kolo Školní softballové ligy. Hrálo se opět v areálu Pod Plachtami v Novém Lískovci.
Nejdříve se odehrál teeballové turnaj. V prvním utkání jsme nastoupili proti ZŠ
Šlapanice. Úvod utkání byl vyrovnaný, ale pak se projevili větší zkušenosti našich hráčů.Vyhráli jsme 11 : 5. To druhé utkání proti ZŠ Šitbořice mělo úplně jiný náboj. Velmi vyrovnané utkání po celou dobu. Byl to souboj obran. V dohrávce zápasu Šitbořice otočily skóre a vyhrály 4 : 5.

Konečné pořadí 2. turnaje v teeballu:
1. ZŠ Šitbořice
2. ZŠ Elišky Přemyslovny Brno
3. ZŠ Šlapanice
V poledne se rozehrál softballový turnaj. První zápas jsme sehráli proti ZŠ Řehořova Brno. Od první minuty jsme předváděli skvělou hru na pálce i v poli. A to i přesto, že jsme měli mladší tým. Vyhráli jsme vysoko 9 : 1. Vítězná vlna se přesunula i do druhé utkání proti ZŠ Šlapanice. Utkání bylo velmi vyrovnané. Máme skvělou obranu. Překvapivě jsme zvítězili 6 : 5. I poslední utkání proti nejstarším hráčům na turnaji ze Šitbořic je velmi vyrovnané. Jednu směnou vedou Šitbořice, druhou zase my. Před dohrávkou směny je stav 6 : 5 pro nás.
Zahrajeme rychlé dva auty. Pak Šitbořice vyrovnávají na 6 : 6. Naděje na remízu ještě je. Ovšem posledním odpalem do zadního pole otáčí Šitbořice na konečných 6 : 7. Velmi pěkné utkání. Turnaj byl velmi vyrovnaný a o konečném pořadí rozhoduje až skóre. A štěstí se usmálo na nás. Poprvé jsme zvítězili na softballovém turnaji. A to s nejmladším týmem v soutěži.

Konečné pořadí 2. turnaje v softballu:

1. ZŠ Elišky Přemyslovny Brno
2. ZŠ Řehořova Brno
3. ZŠ Šitbořice
4. ZŠ Šlapanice

Michal Doležel, trenér

Sdílet