Aktualizované pokyny k zájezdu do Vídně

Pokyny k  exkurzi  do  Vídně a Laa dne 20. 12. 2019
Sraz účastníků  v 8.00 hod. před budovou školy
Odjezd:  v 8.15 hod
Příjezd:  v cca  22.00 hod. ke škole. Žáci upřesní při příjezdu do Mikulova rodičům telefonem. Samostatně pustíme žáky domů jen s písemným souhlasem rodičů.
Doprava:Je zajištěna zájezdovým klimatizovaným autobusem vybaveným WC. Během hygienických zastávek po cestě je možno si zakoupit teplé a studené nápoje (káva, čaj, čokoláda 15 Kč, limo 15-20 Kč). Doporučujeme drobnou hotovost v Kč.
Vybavení cestovními doklady
Pro cestu musí být každý účastník vybaven buď vlastním cestovním pasem či OP.
Cestovní pas musí být platný minimálně do 20. 3. 2020. Cestující, kteří mají jiný než český pas, se musejí informovat na příslušných zastupitelských úřadech navštívených zemí na vízové a jiné podmínky při vstupu do těchto zemí. Občanský průkaz musí být vybaven strojově čitelnou zónou.
Pojištění
Účastníci exkurze mají cestovní kanceláří zajištěno připojištěni na léčebné výlohy v zahraničí do výše 3.000.000,-Kč.

Vstupy: Pozor! Prosíme o doplatek na vstupy 0,5€ v autobusu. Bohužel došlo ke zdražení vstupného v zámku Schönbrunn, které nebylo zahrnuto v původní ceně. Děkujeme za pochopení.

Kapesné
Kapesné v eurech dle  zvážení  rodičů, ale doporučujeme min. 20 €.
V průběhu výletu navštívíme 3 vánoční trhy.

S sebou
Jídlo na celý den, teplé oblečení, pohodlnou a rozchozenou obuv, telefon z aktivovanými hovory do zahraničí - roamingem. Doporučujeme náhradní ponožky pro případ nepříznivého počasí. Pláštěnku nebo deštník. Nezapomeňte na plavky a koupací potřeby do lázní – vše bokem v tašce.

Připomínáme, že na celém území Rakouska platí euroměna. Kurz 1 €  = cca 26,-Kč. Během dne není čas na směnu peněz. Vybavte se proto eury doma před cestou. Jsou dobré drobné mince na WC.
Prosíme, poučte i vy sví děti o vhodném chování, především v termálních lázních Laa, které slouží veřejnosti především k relaxaci.

Děkujeme a těšíme se na společně prožitý předvánoční páteční den